Na czym polega doradztwo podatkowe?

Kategoria: Blog

para na spotkaniu z doradcą podatkowym

Im bardziej rozbudowana forma działalności i wyższe przychody, tym bardziej skomplikowane mogą być podatki. Jak się odnaleźć w gąszczu podatkowym? Warto skorzystać z usług doradcy podatkowego.

Kim jest doradca podatkowy?

To zawód zaufania publicznego, którego wykonywanie obwarowane jest szeregiem przepisów i wymogów, dotyczących osoby doradcy. Dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, najważniejsze jest to, że doradca podatkowy musi posiadać odpowiednie uprawnienia i być wpisany na listę doradców podatkowych, prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych. Taki wpis to gwarancja posiadania rzetelnej, bogatej wiedzy i doświadczenia zawodowego doradcy.

W czym może Ci pomóc doradca podatkowy?

Doradztwo podatkowe to przede wszystkim opiniowanie i wyjaśnianie obowiązków podatkowych, ciążących na przedsiębiorcy czy osobie fizycznej. Doradca zajmuje się zatem dawaniem porad w zakresie obowiązków podatkowych, przygotowywaniem deklaracji i zeznań podatkowych, pomocą w ich wypełnianiu, a nawet może prowadzić ewidencje i księgi na cele podatkowe (oczywiście w imieniu i na rzecz klienta). Ma on także możliwość przeprowadzania audytu podatkowego i reprezentowania klienta przed organami podatkowymi.

Jakie korzyści daje korzystanie z usług doradztwa podatkowego?

Doradztwo podatkowe wspomaga prowadzenie księgowości oraz zapewnia firmie większy spokój finansowy, dzięki stworzeniu opłacalnej strategii działań podatkowych i księgowych. Umożliwia lepsze prognozowanie sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, pozwala rozsądnie korzystać ze zobowiązań finansowych i planowanych inwestycji. Doradztwo podatkowe zapobiega także ponoszeniu przez firmę niepotrzebnych, nadmiernych obciążeń podatkowych, dzięki czemu przedsiębiorca oszczędza więcej pieniędzy, które może przeznaczyć na rozwój działalności.

<a href=pinit fg en rect gray 20