Księgowość online — czy to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie?

Kategoria: Blog

księgowość online

Prowadzenie firmy czy własnej działalności gospodarczej to nie tylko nieograniczone możliwości decydowania o rozwoju biznesu, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek dopełniania wszystkich kwestii formalnych związanych m.in. z rozliczeniami podatkowymi, prowadzeniem ewidencji rozchodów i przychodów, zarządzaniem kadrami i płacami itd. Wszelkie działania księgowe są nie tylko dość skomplikowane i czasochłonne, ale również wymagają odpowiedniej wiedzy i przygotowania, warto więc oddać je w ręce osób kompetentnych.

Przedsiębiorcy poszukują więc skutecznych rozwiązań z zakresu księgowości, które zapewnią nie tylko profesjonalne prowadzenie wszystkich spraw związanych z tą dziedziną, ale również zapewnią sprawne funkcjonowanie firmy bez konieczności ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Warto zwrócić uwagę na usługi księgowe online. Na czym one polegają i czy są bezpieczne?

Czym jest księgowość online?

Coraz więcej firm usługowych przenosi swoją działalność również do internetu. Również biura księgowe otwierają się na nowoczesne sposoby świadczenia usług, oferując online wsparcie z zakresu kadr, prawa, księgowości czy podatków. Chociaż to rozwiązanie jest obecnie dość powszechne, wciąż wiele osób ma pewne obawy. Czy można zaufać księgowej lub księgowemu, z którym mamy kontakt wyłącznie internetowy?

Księgowość online jest całkowicie bezpieczna. Firmy specjalizujące się w takich usługach działają zgodnie z regulacjami i standardami, które obejmują tradycyjne biura rachunkowe. Pracują w nich wykwalifikowani specjaliści, a potencjalni klienci mogą potwierdzić ich kompetencje. Wszystkie informacje przedsiębiorstw korzystających z internetowych usług księgowych są przechowywane i przetwarzane z zaleceniami GIODO, a więc są całkowicie bezpieczne. Znikają tutaj jakiekolwiek ograniczenia lokalizacyjne, ponieważ cały kontakt pomiędzy biurem rachunkowym a firmą odbywa się online lub telefonicznie, można więc skorzystać z usług dowolnego biura. Dokumenty przekazywane są w formie elektronicznej, czyli poprzez pliki PDF, skany dokumentów w standardowych formatach itp. To wygodne, oszczędne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej współczesnych przedsiębiorców.

<a href=pinit fg en rect gray 20