Dlaczego warto powierzyć prowadzenie rachunkowości zewnętrznemu partnerowi?

Każda działalność gospodarcza wymaga prowadzenia rachunkowości. Księgi przychodów i rozchodów, wynagrodzenia czy podatki to tylko niektóre kwestie, jakimi zajmują się osoby przydzielone do tego zadania. Tematykę rachunkowości warto jest powierzyć zewnętrznemu partnerowi. Jakie są tego najważniejsze powody?

Kategoria: Blog

rachunkowość

Oszczędność na dodatkowym etacie

Wynajmowanie zewnętrznego biura rachunkowego cieszy się dużą popularnością, z racji braku konieczności tworzenia dodatkowego etatu dla księgowego. To szczególnie dogodne rozwiązanie dla niewielkich firm. Nie musimy zatrudniać kolejnego pracownika, co mogłoby się wiązać z koniecznością wynajęcia większej powierzchni. Nie trzeba zapewniać dodatkowego stanowiska pracy ani martwić się kolejną comiesięczną pensją, na którą przedsiębiorców prowadzących małe biznesy nie zawsze jest stać. Nie wspominając już o zakupie następnego komputera i oprogramowania księgowego, bez którego nie można prowadzić rachunkowości. Zatrudniając zewnętrznego partnera, już na początku ustalamy, jaka opłata będzie się z tym wiązać. Negocjujemy korzystne dla nas warunki i jeśli zgadzamy się co do ustaleń, możemy rozpocząć współpracę – mówi nasz rozmówca z Biura rachunkowego Roszkowska Galant.

Jasno wytyczony kierunek działania

Drugą zaletą jest możliwość wytyczenia jasnego kierunku działania. Precyzyjnie wskazujemy zakres usług, które nas interesują. Tym samym zdejmujemy z siebie ciężar odpowiedzialności za nieścisłości, jakie mogą się wiązać z ich realizacją. Unikniemy błędów i nieprawidłowości, które mogą wynikać z naszej niewiedzy i braku doświadczenia w prowadzeniu rachunkowości. Przykładem usług, jakie można zlecić, to przygotowywanie dokumentów dla Urzędu Skarbowego, wykonywanie rozliczeń czy robienie zestawień. Właściciel działalności gospodarczej jest zobowiązany udostępnić wszystkie niezbędne dane i dokumenty, dlatego powinniśmy mieć zaufanie do wybranej przez nas zewnętrznej firmy księgowej. Wszelkie obawy utrudniają prowadzenie efektywnej współpracy.

Długotrwałą relacja gwarancją efektywnej pracy

Wraz z upływem czasu prowadzenie księgowości przez zewnętrznego partnera będzie coraz bardziej efektywne. Biuro rachunkowe dokładnie pozna specyfikę prowadzenia działalności i będzie podejmować tylko dobre dla jej przyszłości decyzje rachunkowe oraz podatkowe. Szczególnie, że w biurach rachunkowych pracują kompetentne osoby, które na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, wraz ze zmieniającymi się przepisami.

<a href=pinit fg en rect gray 20