Co można zlecić księgowej?

Dobre biuro księgowe to jeden z filarów prężnie rozwijającej się firmy. Księgowi, którzy doskonale znają ciągle zmieniające się przepisy i ich kruczki, mają wieloletnie doświadczenie i pasję do pracy, potrafią wyczarowywać dla firmy ogromne oszczędności. Jednak wiele biur rachunkowych zajmuje się nie tylko księgowaniem dokumentów i ich przechowywaniem. Świadczą też inne usługi z zakresu prowadzenia firmy, z których warto korzystać.

Kategoria: Blog

księgowość

Początkująca firma

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją działalność, biuro księgowe może być solidnym wsparciem już od pierwszych kroków w kierunku założenia firmy. Możemy się w nim między innymi poradzić co do formy działalności, jaką planujemy rozpocząć, form opodatkowania i wielu innych spraw. Biuro księgowe pomoże nam przeprowadzić również wszelkie formalności w urzędach i w sądach, niezbędne do zarejestrowania firmy. Te usługi są niezwykle cenne dla osób, które mają zapał do założenia swojej firmy, jednak przerażają ich formalności i „papierkowa robota”, o której słyszeli mniej lub bardziej prawdziwe legendy. Aby oszczędzić koszty na początku działalności, możemy zdecydować się na obsługę on-line.

Co dalej?

Biura rachunkowe mogą też zająć się za nas sprawami pracowniczymi. Obsługa kadrowa i płacowa również leży w kompetencjach wielu biur. Współpraca wygląda tak samo, jak w zakresie księgowania: biuro musi od nas otrzymywać regularnie wymagane dokumenty, aby płynnie zajmować się zatrudnianiem, zwalnianiem i wynagrodzeniami pracowników. Ponieważ i w tych kwestiach na niedoświadczoną osobę czeka wiele kruczków prawnych, warto zlecić je komuś  z doświadczeniem, tym bardziej, że przepisy potrafią zmieniać się nawet co rok. Decydując się na kompleksową obsługę przez biuro rachunkowe możemy skupić się na prowadzeniu naszej właściwej działalności, a sprawy księgowo-kadrowe zostawić specjalistom.

<a href=pinit fg en rect gray 20