Dobry księgowy

Kategoria: Blog

Fotolia 74379567 Subscription Monthly M 1200x540

Wielka odpowiedzialność

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest niełatwym zajęciem. Przez cały dzień przedsiębiorca umawia się z klientami, wykonuje zlecenia, prowadzi kampanie reklamowe, ulepsza ofertę, podwyższa kwalifikacje, a także kursuje między bankiem a urzędem. Nic więc dziwnego, że nie starcza mu czasu na prowadzenie księgowości. W takiej sytuacji warto zatrudnić profesjonalistę. Jednak nieudolnie prowadzona rachunkowość może przysporzyć problemów, a nawet doprowadzić do upadku firmy. Zatem jak powierzyć odpowiedzialne zadanie nieznajomej osobie? Przed nawiązaniem współpracy warto dokładnie poznać przyszłego partnera.

Cechy dobrego księgowego

Znalezienie odpowiedniego księgowego wymaga czasu i zaangażowania. Trzeba dokładnie poznać daną osobę oraz firmę, którą reprezentuje. Dobry księgowy powinien posiadać kilka cech.
Na początku warto zwrócić uwagę na wiedzę i doświadczenie. Praca księgowego nie należy do najłatwiejszych. Wymaga obszernej wiedzy, profesjonalnego podejścia i znajomości aktualnych przepisów. Dobry księgowy potrafi bez problemu poruszać się w swoim fachu. Dyplom uniwersytetu ekonomicznego powinien być elementarzem wykształcenia przyszłego partnera. Jednak dobry księgowy to nie tylko absolwent uniwersytetu. Dobry księgowy to również sprytny i zaradny człowiek. Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie wymaga ogromnego zaangażowania, poświęcenia i zręczności. Pracownik nie może wpaść w wir biurokracji i być uległym. Jedynie uczciwe i rzetelne prowadzenie ksiąg zapewni firmie prawidłowy rozwój i ochroni ją przed problemami. Zaradny księgowy wie w jaki sposób wykorzystać system podatkowy, by wesprzeć swojego klienta. Zaradność i zaangażowanie związane jest z ambicją. Dobry księgowy nie opiera swojej wiedzy jedynie na informacjach zaczerpniętych z uczelni. Nieustannie poszerza swój zasób wiadomości poprzez kursy, szkolenia, warsztaty i samodzielną naukę. Śledzi aktualne zmiany w przepisach i potrafi je wykorzystać. Trudno go czymkolwiek zaskoczyć, gdyż jest przygotowany na każdą okazję. Ostatnią cechą jest odporność na stres. Dobry księgowy to profesjonalista w każdym detalu. Gdy sytuacja firmy się pogarsza, a pracowników ogarnia panika, księgowy powinien zachować zimną krew i szukać skutecznego rozwiązania.
Księgowy posiadający prezentowane cechy może zapewnić przedsiębiorstwu prawidłowy rozwój. Warto zatem dokładnie poznać przyszłych partnerów biznesowych by uchronić się przed problemami.

<a href=pinit fg en rect gray 20